AMULET MINI 16 LITE ZELENÝ

16"

Nízká hmotnost pouze 7,9 kg / Snadná ovladatelnost / Lehké nasedání díky prohnutému rámu / Ideální převody pro učení i terén / Od 4 let, od 100 cm

Amulet Mini 16 Lite Zelený
 • SNADNÁ OVLADATELNOST SNADNÁ OVLADATELNOST
 • VYNIKAJÍCÍ POMĚR CENA / VÝKON VYNIKAJÍCÍ POMĚR CENA / VÝKON
 • 7,9 Kg 7,9 KG

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

 
HMOTNOST 7,9
Celková hmotnost kola s pedály. U modelu 16“ se hmotnost uvádí bez postranních koleček.
RÁM AMULET ALLOY LITE
Výrobce, materiál
VELIKOST RÁMU 210MM
Délka sedlové trubky v mm. Určuje výšku sedla od země. Viz rozměr H v geometrii rámu.
VIDLICE AMULET STEEL
Typ odpružené vidlice, resp. materiál pevné vidlice
POČET PŘEVODŮ 1
Celkový počet převodů na kazetě a předním převodníku
KAZETA STEEL 18T
Výrobce, typ. Rozsah zubů (nejmenší / největší kolečko)
ŘETĚŽ KMC
Výrobce, typ.
KLIKY PROWHEEL 28T (BSA THREAD)
Specifikace klik určuje počet zubů (T) na převodníku a délku klik
BRZDY ALLOY V-BRAKE / TORPEDO
Specifikace systému brzd: V-brake = "pákové" brzdy, Disc = kotoučové brzdy, Torpedo = zadní nožní brzda (brždění pedálem)
ŘÍDÍTKA ALLOY
Výrobce, materiál, šíře (Wide)
PŘEDSTAVEC STEEL, ADJ.
Výrobce / typ, materiál, High adjustable = výškově nastavitelný
SEDLOVKA ALLOY
Určuje materiál a průměr sedlovky
PLÁŠTĚ DSI 16X1,75
Výrobce, typ
RÁFKY ALLOY
Výrobce, materiál. Specifikace šíře a průměr ráfku
PEDÁLY PLASTIC
Specifikuje materiál a tvar pedálu
Materiály: Alloy = hliník, Steel = ocel, Plastic = plast
NÁBY STEEL
 

Nízká hmotnost pro pohodlnou jízdu, pouze 7,9 kg! Váženo kompletní kolo s pedály (bez postranních koleček) Postranní kolečka jsou součástí jízdního kola a je možné je dodatečně namontovat.Speciální geometrie rámu pro snadné nasedání a ovládání kola. Ocelová vidlice pro lepší tlumení nerovností. Snadné učení díky speciálním převodům 28/18T. Nastavitelné brzdové páky pro krátké dětské prsty. Dětské sedlo s madlem pro pomoc při rozjezdu. Bezpečnostní prvky dle normy EN 14765. Velikost rámu (délka sedlové trubky) 210mm. Doporučená výška dítěte od 100 cm. Dětem se líbí a maminky jsou spokojené, že našly vysněné lehké dětské kolo.

 

 • hmotnost celého kola 7,9 kg s pedály (váženo bez postranních koleček)
 • hliníkový rám s nízkou pozicí sedadla a prohnutou horní rámovou trubkou pro jednodušší nastupování a bezpečnou jízdu
 • nastavitelná brzdová páka pro krátké dětské prsty
 • větší zadní pastorek 18 zubů pro snadný rozjezd a snadné učení
 • sedlo s madlem pro pomoc rodičů při učení jízdy
 • standardní středové složení BSA pro lehčí chod klik a snížení celkové hmotnosti kola
 • sportovní geometrie rámu + řidítek pro snadnou jízdu v bílé barvě
 • splňuje normu EN (plný kryt řetězu, dvě nezávislé brzdy, velký průměr konce na gripech, kontra matice na zadních kolech)
 • zvonek součást standardní výbavy kola

Hliníkový rám dětského kola AMULET MINI 16 je navržen našim designérem tak, aby bylo dosaženo co nejnižší hmotnosti celého kola, ale zároveň vyhovovalo přísným normám EN a hlavně, aby se dětem a rodičům líbilo. Design rámu a geometrie řidítek je navržena pro bezpečné nasedání a sesedání malých dětí z kola. Díky prohnuté horní rámové trubce, ale také díky nízko položeným řidítkům se kolo lépe ovládá, protože vlastní těžiště dítěte je více nad středem kola. Lepší jízdní vlastnosti zaručuje také velmi nízká váha (pouze 7,9 kg, kompletní kolo s pedály bez postranních koleček), čímž jsme také ulehčili maminkám, které musí kolo nosit do schodů nebo dávat do auta. Specifikace rámu platí pro kola AMULET MINI 16.

Amulet Mini 16 Lite Zelený-geometrie

Jak správně vybrat dětské kolo AMULET?

 

Připravili jsme pro vás manuál „Dítě v sedle“, který vám poradí, jak správně vybrat kolo pro vaše dítě, vysvětlí rozdíly v jednotlivých kategoriích dětských kol a přinese další užitečné postřehy a tipy. Vy si pak můžete s celou rodinou užít pohyb na kole přírodou, poznání nových míst nebo jen „drandění“ okolo pískoviště a spokojený úsměv vašich dětí.                                                              
 
Rozdělení dětských kol podle kategorií

12" kola (dvanáctky) / 2 - 4 roky / od 90 cm
16" kola (šestnáctky) / 4 - 6 let / 100 - 115 cm
20" kola (dvacítky) / 5 - 7 let / 115 - 135 cm
24" kola (čtyřiadvacítky) / 6 - 9 let / 125 - 145 cm
26" kola (šestadvacítky rám junior) / 8-13 let / od 135 cm

Výška dítěte a věk jsou pouze orientační. Vždy záleží na šikovnosti Vašeho dítěte, aby měl jistotu bezpečné jízdy, to platí zejména pro malá kola 12“ a 16“.

 

 
16“ kola – MINI 16

 


Kola velikosti 16“ jsou určena pro děti zhruba od čtyř do šesti let. Vybavením kola se neliší od 12“ kol. Rozdíl je zde jen ve velikosti rámu a designu. Nezapomeňte však myslet nejen na pasivní ochranu dětí na kole (krytky na řetěz atd.), ale i na aktivní ochranu jako jsou zvonky na kola pro děti a samozřejmě helmu (ta je pro cyklisty do 15 let podle zákona č. 361/2000 Sb. povinná). Stejně tak důležité jsou rukavice na kolo. Dítě se při pádu nebude bát dát před sebe ruce a chránit tak hlavu před nárazem.

Praktická RADA / Dětské kolo nechte alespoň jednou za rok před sezónou řádně seřídit ve specializovaném servisním centru. Ušetříte si tak nepříjemná překvapení při jízdě a také peníze.
 
Dvacítka pro velké kluky i holky – TOMCAT 20 a TEAM 20


Dvaceti palcová kola jsou určena pro děti zhruba ve věku 5 – 7 let. Velkou roli zde již bude hrát výška dítěte – 115 - 135 cm. Velkou změnou zejména pro dítě je osazení kola vícestupňovým převodem. Dítě řadí otočnou rukojetí umístěnou standardně na pravé straně pro ovládání pravou rukou. Kola již také nemají zadní brzdu tzv. torpédo, ale druhá brzda je umístěna také na řídítkách kola. Opět zde velmi dbejte na výběr kvalitního kola, které zakoupíte ve specializovaném obchodě AMULET.

Praktická RADA / Udělejte si čas a trpělivě a názorně dítěti vysvětlete, jaký je rozdíl mezi zadní a přední brzdou. Dobré je dítěti názorně ukázat, co se stane, když zabrzdí jen přední brzdou. Kolo se „postaví“ na přední kolo a objekt na sedle (posaďte na sedlo třeba jeho oblíbené plyšové zvíře) přepadne přes řídítka. Dítě by mělo stále používat převážně zadní brzdu a přední pouze dobrzďovat. Ušetříte si tak čas s ošetřováním případných odřenin.
 
24“ kola – jsem už skoro dospělý/á – TOMCAT 24 a TEAM 24


Kola z kategorie čtyřiadvacítek se již velmi podobají kolům pro dospělé. U většiny rámů je horní trubka rámu zešikmená. Kola již bývají vybavena i odpruženou přední vidlicí a na místo otočné rukojeti pro řazení se již v některých případech používají dvojpáčky na řazení. Při koupi kola dbejte na správnou velikost rámu kola pro vaše dítě. Správnou velikost poznáte snadno – kolo přidržte a posaďte na něj dítě, ruce musí mít na řídítkách. Pokud je vaše ratolest na kole natažená, je to špatně. Musí mít mírně pokrčené lokty, poznáte to velmi dobře ve chvíli, kdy bude chtít dítě na kole zatočit. Pokud má ruce příliš natažené, tak například při otočení do leva, neudrží pravou ruku na řídítkách, nedosáhne na rukojeť a kolo je pro něj tedy příliš velké.


Praktická RADA / U kol kategorie 20“ a výše je již ve standardní výbavě vícestupňové řazení rychlostí. Správné používání a kombinace převodů jsou důležité nejen pro usnadnění šlapání na kole, ale také pro zajištění dobré životnosti jednotlivých komponentů, jako jsou přehazovačka, kolečka a další. Dítěti je snadnější vysvětlit princip řazení pomocí obrázků.

 

26“ kola – pro mladé závoďáky - YOUNGSTER 26

Pro mladé závoďáky máme v nabídce šestadvacítkový juniorský rám. Kolo postavíme a vybavíme komponenty dle Vašeho přání. Šestadvacítka je standardní velikost používaná na horských kolech "pro dospělé". Náš rám AMULET YOUNSTER 26 má výrazný sloping a je vyráběn v malých velikostech rámu (13" a 15"). Rám má stejné charakteristiky jako naše horská kola, ale jeho velikost a geometrie jsou vhodné již pro věkovou kategorii 8 - 13 let (vhodné pro výšku postavy od 135 cm).

 

flag_en.png