AMULET TEAM 20 ALLOY

20"

Team 20 je prvním dětským kolem, se kterým může Vaše dítě vyrazit na větší výlet s rodiči, nebo kamarády. Kolo splňuje všechny bezpečnostní  normy a předpisy, má propracovaný líbivý design, který Vaše děti zaujme. Je dobře ovladatelné a perfektně zpracované. Pro nás, jako výrobce, je důležitá spokojenost rodičů i dětí, máme dvojí zodpovědnost, a proto musíme připravit jízdní kolo, se kterým budete spokojeni. To je pro nás největší odměna.

Amulet Team 20 Alloy
  • VYNIKAJÍCÍ POMĚR CENA / VÝKON VYNIKAJÍCÍ POMĚR CENA / VÝKON
  • 11,4 Kg 11,4 KG
  • 125 cm 125 CM

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

 
HMOTNOST 11,4
Celková hmotnost kola s pedály. U modelu 16“ se hmotnost uvádí bez postranních koleček.
RÁM ALLOY SLOPPING
Výrobce, materiál
HLAVA HEAD / LOŽISKOVÉ
Výrobce, materiál
VIDLICE RST CAPA 20
Typ odpružené vidlice, resp. materiál pevné vidlice
ŘAZENÍ SHIMANO REVOSHIFT 1X7
Systém řazení na řidítkách: Revoshift = otočná rukojeť; Počet převodů ("SP")
POČET PŘEVODŮ 7
Celkový počet převodů na kazetě a předním převodníku
KAZETA SHIMANO 7SP
Výrobce, typ. Rozsah zubů (nejmenší / největší kolečko)
BRZDY V-BRAKE
Specifikace systému brzd: V-brake = "pákové" brzdy, Disc = kotoučové brzdy, Torpedo = zadní nožní brzda (brždění pedálem)
ŘÍDÍTKA STEEL
Výrobce, materiál, šíře (Wide)
PŘEDSTAVEC ALLOY
Výrobce / typ, materiál, High adjustable = výškově nastavitelný
SEDLOVKA ALLOY
Určuje materiál a průměr sedlovky
PLÁŠTĚ 20" X 1,75
Výrobce, typ
RÁFKY ALLOY CNC SIDE
Výrobce, materiál. Specifikace šíře a průměr ráfku
DRÁTY 28H
PEDÁLY PLASTIC
Specifikuje materiál a tvar pedálu
Materiály: Alloy = hliník, Steel = ocel, Plastic = plast
NÁBY STEEL 28H
MODEL 20
 
6.499 CZK
KOUPIT
NÍZKÉ RÁMY PRO SNADNÉ NASTUPOVÁNÍ

NÍZKÉ RÁMY PRO SNADNÉ NASTUPOVÁNÍ

SNADNÁ OVLADATELNOST

SNADNÁ OVLADATELNOST

SPLNUJÍCÍ NORMA EN 14765

SPLNUJÍCÍ NORMA EN 14765

SNADNÁ UČENÍ (SNADNÁ JÍZDA)

SNADNÁ UČENÍ (SNADNÁ JÍZDA)

Team 20 je prvním dětským kolem, se kterým může Vaše dítě vyrazit na větší výlet s rodiči, nebo kamarády. Kolo splňuje všechny bezpečnostní  normy a předpisy, má propracovaný líbivý design, který Vaše děti zaujme. Je dobře ovladatelné a perfektně zpracované. Pro nás, jako výrobce, je důležitá spokojenost rodičů i dětí, máme dvojí zodpovědnost, a proto musíme připravit jízdní kolo, se kterým budete spokojeni. To je pro nás největší odměna.Jak správně vybrat dětské kolo?

 

Připravili jsme pro vás manuál „Dítě v sedle“, který vám poradí, jak správně vybrat kolo pro vaše dítě, vysvětlí rozdíly v jednotlivých kategoriích dětských kol a přinese další užitečné postřehy a tipy. Vy si pak můžete s celou rodinou užít pohyb na kole přírodou, poznání nových míst nebo jen „drandění“ okolo pískoviště a spokojený úsměv vašich dětí.

                                                                                                                 
 
Rozdělení dětských kol podle kategorií


Odrážedla 2 - 4 roky / od 90 cm
16" kola (šestnáctky) / 4 - 7 let / od 105 cm
20" kola (dvacítky) / 6 - 9 let / od 125 cm
24" kola (čtyřiadvacítky) 8 - 12 / od 135 cm
 
Výška dítěte a věk jsou pouze orientační. Vždy záleží na šikovnosti Vašeho dítěte, aby měl jistotu bezpečné jízdy, to platí pro malé kola 12“ a 16“.
 
Odrážedla


U odrážedla je při koupi důležité, aby dítě v pozici v sedě na odrážedle mělo patičky na zemi. Dítě se na odrážedle naučí nebát se jízdy na dvou kolech. Neučí se však udržení rovnováhy. K tomu slouží kola označovaná jako „dvanáctky“ nebo „šestnáctky“ s balančními kolečky.

16“ kola – MINI 16


Další kategorií jsou kola 16“. Tato kola jsou určena pro děti zhruba od čtyř do sedmi let. Vybavením kola se neliší od 12“ kol. Rozdíl je zde jen ve velikosti rámu a designu. Nezapomeňte však myslet nejen na pasivní ochranu dětí na kole (krytky na řetěz atd.), ale i na aktivní ochranu jako jsou zvonky na kola pro děti a samozřejmě helmu (ta je pro cyklisty do 15 let podle zákona č. 361/2000 Sb. povinná). Stejně tak důležité jsou rukavice na kolo. Dítě se při pádu nebude bát dát před sebe ruce a chránit tak hlavu před nárazem.

Praktická RADA


Dětské kolo nechte alespoň jednou za rok před sezónou řádně seřídit ve specializovaném servisním centru. Ušetříte si tak nepříjemná překvapení při jízdě a také peníze.
 
Dvacítka pro velké kluky i holky – TOMCAT 20 a TEAM 20


Dvaceti palcová kola jsou určeny pro děti zhruba ve věku 6 – 9 let. Velkou roli zde již bude hrát výška dítěte – 110 - 130 cm. Velkou změnou zejména pro dítě je osazení kola vícestupňovým převodem. Dítě řadí otočnou rukojetí umístěnou standardně na pravé straně pro ovládání pravou rukou. Kola již také nemají zadní brzdu tzv. torpédo, ale druhá brzda je umístěna také na řídítkách kola. Opět zde velmi dbejte na výběr kvalitního kola, které zakoupíte ve specializovaném obchodě AMULET.

Praktická RADA


Udělejte si čas a trpělivě a názorně dítěti vysvětlete, jaký je rozdíl mezi zadní a přední brzdou. Dobré je dítěti názorně ukázat, co se stane, když zabrzdí jen přední brzdou. Kolo se „postaví“ na přední kolo a objekt na sedle (posaďte na sedlo třeba jeho oblíbené plyšové zvíře) přepadne přes řídítka. Dítě by mělo stále používat převážně zadní brzdu a přední pouze dobrzďovat. Ušetříte si tak čas s ošetřováním případných odřenin.
 
24“ kola – jsem už skoro dospělý/á – TOMCAT 24 a TEAM 24


Kola z kategorie čtyřiadvacítek se již velmi podobají kolům pro dospělé. U většiny rámů je horní trubka rámu zešikmená. Kola již bývají vybavena i odpruženou přední vidlicí a na místo otočné rukojeti pro řazení se již v některých případech používají dvojpáčky na řazení. Při koupi kola dbejte na správnou velikost rámu kola pro vaše dítě. Správnou velikost poznáte snadno – kolo přidržte a posaďte na něj dítě, ruce musí mít na řídítkách. Pokud je vaše ratolest na kole natažená, je to špatně. Musí mít mírně pokrčené lokty, poznáte to velmi dobře ve chvíli, kdy bude chtít dítě na kole zatočit. Pokud má ruce příliš natažené, tak například při otočení do leva, neudrží pravou ruku na řídítkách, nedosáhne na rukojeť a kolo je pro něj tedy příliš velké.


Praktická RADA


U kol kategorie 20“ a výše je již ve standardní výbavě vícestupňové řazení rychlostí. Správné používání a kombinace převodů jsou důležité nejen pro usnadnění šlapání na kole, ale také pro zajištění dobré životnosti jednotlivých komponentů, jako jsou přehazovačka, kolečka a další. Dítěti je snadnější vysvětlit princip řazení pomocí obrázků.

flag_en.png