AMULET TEAM 24 AIR MODRÝ

24"

Vzduchová odpružená vidlice, kvalitní lehký rám (11,4 kg) a spolehlivé brzdy - bezpečně a pohodlně i do terénu / Snadné řízení kola díky sportovní geometrii rámu a řidítek / Kolo roste s dítětem - výškově stavitelný představec / 6 - 9 let, od 125 cm

Amulet Team 24 Air Modrý
 • SNADNÁ OVLADATELNOST SNADNÁ OVLADATELNOST
 • NÍZKÝ SLOPINGOVÝ RÁM NÍZKÝ SLOPINGOVÝ RÁM
 • 11,4 Kg 11,4 KG

TECHNICKÉ SPECIFIKACE

 
HMOTNOST 11,4
Celková hmotnost kola s pedály. U modelu 16“ se hmotnost uvádí bez postranních koleček.
RÁM AMULET ALLOY LITE DISC
Výrobce, materiál
VELIKOST RÁMU 292MM
Délka sedlové trubky v mm. Určuje výšku sedla od země. Viz rozměr H v geometrii rámu.
HLAVA A-HEAD
Výrobce, materiál
VIDLICE RST AERAL 24 AIR LOCK OUT
Typ odpružené vidlice, resp. materiál pevné vidlice
TYP PRUŽENÍ AIR SPRING
Určuje systém pružení: pružina / elastomer nebo vzduch (Air)
ŘAZENÍ SHIMANO REVOSHIFT 8SP
Systém řazení na řidítkách: Revoshift = otočná rukojeť; Počet převodů ("SP")
PŘEHAZOVAČKA SHIMANO ACERA
Výrobce, typ
POČET PŘEVODŮ 8
Celkový počet převodů na kazetě a předním převodníku
KAZETA SHIMANO HG20, 12-34T
Výrobce, typ. Rozsah zubů (nejmenší / největší kolečko)
ŘETĚŽ SHIMANO
Výrobce, typ.
KLIKY PROWHEEL 32T, 150MM
Specifikace klik určuje počet zubů (T) na převodníku a délku klik
BRZDY V-BRAKE ALLOY
Specifikace systému brzd: V-brake = "pákové" brzdy, Disc = kotoučové brzdy, Torpedo = zadní nožní brzda (brždění pedálem)
ŘÍDÍTKA ALLOY 560MM
Výrobce, materiál, šíře (Wide)
PŘEDSTAVEC ALLOY
Výrobce / typ, materiál, High adjustable = výškově nastavitelný
SEDLOVKA ALLOY 27,2MM
Určuje materiál a průměr sedlovky
PLÁŠTĚ DSI 24X1,75'' KEVLAR
Výrobce, typ
RÁFKY ALLOY CNC SIDE
Výrobce, materiál. Specifikace šíře a průměr ráfku
PEDÁLY PLASTIC
Specifikuje materiál a tvar pedálu
Materiály: Alloy = hliník, Steel = ocel, Plastic = plast
NÁBY ALLOY 28H
 
12.999 CZK
KOUPIT
DESIGN A ENGINERING MADE IN CZ

DESIGN A ENGINERING MADE IN CZ

SNADNÁ UČENÍ (SNADNÁ JÍZDA)

SNADNÁ UČENÍ (SNADNÁ JÍZDA)

VYNIKAJÍCÍ POMĚR CENA / VÝKON

VYNIKAJÍCÍ POMĚR CENA / VÝKON

Nízká hmotnost pro pohodlnou jízdu, pouze 11,4 kg! (kompletní kolo s pedály) Speciální geometrie rámu pro snadné nasedání a ovládání kola. Snadné učení díky speciálním převodům. Nastavitelné brzdové páky pro krátké dětské prsty. Měkká vzduchová odpružená vidlice pro bezpečnou jízdu a pohodlnou jízdu. Bezpečnostní prvky dle normy EN 14764. Velikost rámu (délka sedlové trubky) 292mm. Doporučená výška dítěte od 125cm. Dětem se líbí a tatínkové jsou spokojeni, že našli vysněné lehké dětské kolo.

 

 • hmotnost celého kola 11,4 kg s pedály (váženo)
 • hliníkový rám s nízkou pozicí sedadla a prohnutou horní rámovou trubkou pro jednodušší nastupování a bezpečnou jízdu
 • nastavitelné brzdové páky pro krátké dětské prsty
 • snadné převody 1x8 pro jednodušší rozjezd a snadné učení
 • standardní středové složení BSA pro lehčí chod klik a snížení celkové hmotnosti kola
 • odpružená vidlice se vzduchovým odpružení pro bezpečnou a pohodlnou jízdu
 • výškově nastavitelný představec
 • dvojitý kryt řetězu pro větší bezpečnost
 • kevlarové pláště pro celkové snížení hmotnosti a snadnou jízdu
 • sportovní geometrie rámu + řidítek pro snadnou jízdu
 • zvonek součást standardní výbavy kola

Hliníkový rám 24ti palcového kola je navržen tak, aby byla dosažena nízká hmotnost rámu, ale celkové kolo mělo dobré jízdní vlastnosti. Geometrie a design profilů trubek byl navržen tak, aby kolo mělo nadčasový jednoduchý vzhled, vydrželo dětem dlouho dobu a mohlo být předáváno dalším členům rodiny. Novým prvkem dětských rámů je inovovaný design horní rámové trubky, který zajišťuje bezpečné nasedání a sesedání z kola. Na rám je také možno namontovat kotoučovou brzdu, přední přesmykač a již standardem u těchto kol je výměnná zadní patka u přehazovačky. Specifikace rámu platí pro kola AMULET TOMCAT 24 a TEAM 24.


Jak správně vybrat dětské kolo AMULET?

 

Připravili jsme pro vás manuál „Dítě v sedle“, který vám poradí, jak správně vybrat kolo pro vaše dítě, vysvětlí rozdíly v jednotlivých kategoriích dětských kol a přinese další užitečné postřehy a tipy. Vy si pak můžete s celou rodinou užít pohyb na kole přírodou, poznání nových míst nebo jen „drandění“ okolo pískoviště a spokojený úsměv vašich dětí.                                                              
 
Rozdělení dětských kol podle kategorií

12" kola (dvanáctky) / 2 - 4 roky / od 90 cm
16" kola (šestnáctky) / 4 - 6 let / 100 - 115 cm
20" kola (dvacítky) / 5 - 7 let / 115 - 135 cm
24" kola (čtyřiadvacítky) / 6 - 9 let / 125 - 145 cm
26" kola (šestadvacítky rám junior) / 8-13 let / od 135 cm

Výška dítěte a věk jsou pouze orientační. Vždy záleží na šikovnosti Vašeho dítěte, aby měl jistotu bezpečné jízdy, to platí zejména pro malá kola 12“ a 16“.

 

 
16“ kola – MINI 16

 


Kola velikosti 16“ jsou určena pro děti zhruba od čtyř do šesti let. Vybavením kola se neliší od 12“ kol. Rozdíl je zde jen ve velikosti rámu a designu. Nezapomeňte však myslet nejen na pasivní ochranu dětí na kole (krytky na řetěz atd.), ale i na aktivní ochranu jako jsou zvonky na kola pro děti a samozřejmě helmu (ta je pro cyklisty do 15 let podle zákona č. 361/2000 Sb. povinná). Stejně tak důležité jsou rukavice na kolo. Dítě se při pádu nebude bát dát před sebe ruce a chránit tak hlavu před nárazem.

Praktická RADA / Dětské kolo nechte alespoň jednou za rok před sezónou řádně seřídit ve specializovaném servisním centru. Ušetříte si tak nepříjemná překvapení při jízdě a také peníze.
 
Dvacítka pro velké kluky i holky – TOMCAT 20 a TEAM 20


Dvaceti palcová kola jsou určena pro děti zhruba ve věku 5 – 7 let. Velkou roli zde již bude hrát výška dítěte – 115 - 135 cm. Velkou změnou zejména pro dítě je osazení kola vícestupňovým převodem. Dítě řadí otočnou rukojetí umístěnou standardně na pravé straně pro ovládání pravou rukou. Kola již také nemají zadní brzdu tzv. torpédo, ale druhá brzda je umístěna také na řídítkách kola. Opět zde velmi dbejte na výběr kvalitního kola, které zakoupíte ve specializovaném obchodě AMULET.

Praktická RADA / Udělejte si čas a trpělivě a názorně dítěti vysvětlete, jaký je rozdíl mezi zadní a přední brzdou. Dobré je dítěti názorně ukázat, co se stane, když zabrzdí jen přední brzdou. Kolo se „postaví“ na přední kolo a objekt na sedle (posaďte na sedlo třeba jeho oblíbené plyšové zvíře) přepadne přes řídítka. Dítě by mělo stále používat převážně zadní brzdu a přední pouze dobrzďovat. Ušetříte si tak čas s ošetřováním případných odřenin.
 
24“ kola – jsem už skoro dospělý/á – TOMCAT 24 a TEAM 24


Kola z kategorie čtyřiadvacítek se již velmi podobají kolům pro dospělé. U většiny rámů je horní trubka rámu zešikmená. Kola již bývají vybavena i odpruženou přední vidlicí a na místo otočné rukojeti pro řazení se již v některých případech používají dvojpáčky na řazení. Při koupi kola dbejte na správnou velikost rámu kola pro vaše dítě. Správnou velikost poznáte snadno – kolo přidržte a posaďte na něj dítě, ruce musí mít na řídítkách. Pokud je vaše ratolest na kole natažená, je to špatně. Musí mít mírně pokrčené lokty, poznáte to velmi dobře ve chvíli, kdy bude chtít dítě na kole zatočit. Pokud má ruce příliš natažené, tak například při otočení do leva, neudrží pravou ruku na řídítkách, nedosáhne na rukojeť a kolo je pro něj tedy příliš velké.


Praktická RADA / U kol kategorie 20“ a výše je již ve standardní výbavě vícestupňové řazení rychlostí. Správné používání a kombinace převodů jsou důležité nejen pro usnadnění šlapání na kole, ale také pro zajištění dobré životnosti jednotlivých komponentů, jako jsou přehazovačka, kolečka a další. Dítěti je snadnější vysvětlit princip řazení pomocí obrázků.

 

26“ kola – pro mladé závoďáky - YOUNGSTER 26

Pro mladé závoďáky máme v nabídce šestadvacítkový juniorský rám. Kolo postavíme a vybavíme komponenty dle Vašeho přání. Šestadvacítka je standardní velikost používaná na horských kolech "pro dospělé". Náš rám AMULET YOUNSTER 26 má výrazný sloping a je vyráběn v malých velikostech rámu (13" a 15"). Rám má stejné charakteristiky jako naše horská kola, ale jeho velikost a geometrie jsou vhodné již pro věkovou kategorii 8 - 13 let (vhodné pro výšku postavy od 135 cm).

 

flag_en.png