Individualizace s Amuletem

Stále větší počet náročných uživatelů hledá u svého nového stroje nejen špičkový jízdní projev, ale také konstrukční a designovou nekonvenčnost. Trend nejít s davem o sobě dává vědět i ve světě bikingu a česká značka Amulet v této souvislosti nabídne nejen svou početnou sériovou kolekci jízdních kol. Vedle ní může zákazník volit některý z duralových či karbonových rámů, ať už s logem Amulet či Amulet Big Jose! na spodní trubce, a finální osazení přizpůsobit svému vkusu či finančním možnostem. Nabídka rámových setů Amulet je v mnoha směrech výjimečná - skvělými geometriemi, použitými konstrukčními prvky, rozsahem velikostí či dostupnými cenami.

Amulet je jednou z ne mnoha značek nabízejících i ve střední třídě zcela svébytné prvky konstrukce a především své vlastní geometrie, jež si již odnesly řadu skvělých hodnocení z mnoha praktických testů odborných periodik. Zdaleka se nejedná pouze o úpravu poměru délek předního rámového trojúhelníku a zadní stavby, ale také o úhly a především o množství ryze praktických detailů. Máme-li být konkrétní, tak se nedávno inovovaná geometrie s označením QCG3 vyznačuje výrazně zkrácenou zadní stavbou, naopak prodlouženým předním trojúhelníkem a především hlavovým úhlem optimalizovaným pro ideální kombinaci ovladatelnosti a jízdní stability. V praxi proto geometrie nadchne závodníka i sportovního jezdce a současně bude přátelská pro začínajícího bikera. V náročných sjezdech nabídne potřebnou porci jistoty, prudká stoupání zvládne bez tendencí k nežádoucímu zvedání předního kola a točité pasáže vykouzlí jezdci úsměv na tváři. S Amuletem bude jízda skutečně zábavná!

Konstruktéři udělali naprosté maximum také pro rychlost a ideální přenos energie. Minimalizována byla hmotnost rámů a profily třikrát zeslabovaných trubek ze slitiny 6061 nové řady Core zajistí vysokou torzní tuhost při silové jízdě či při naklopení do zatáčky. V tomto směru patří rámy Amulet k tomu nejlepšímu a konstrukce šla od samých počátků své evoluce hlavně cestou funkce. Mohutný průřez spodní trubky s charakteristickým předním průhybem je doplněn o kónickou hlavu s nepostradatelnou spodní výztuhou a stejně tak celá zadní stavba preferuje boční tuhost. Zadní brzdový třmen umístěný nad levou řetězovou vzpěrou zlepšuje brzdný účinek a současně je zde celý mechanismus lépe chráněn v případě pádu. Maximální praktičnost čiší ze závitového středového pouzdra či z jednodílného vedení bowdenů, předcházejícího vniknutí nečistot k lankům. Charakteristickým prvkem jsou také asymetrické zadní patky, u nichž můžeme vybírat mezi standardní „QR“ variantou a nebo rozšířeným provedením s 12mm osou pro stále populárnější standard 27,5+ s rozšířenou zadní stavbou.

Máme-li nabídku rámů Amulet shrnout, tak si zde stoprocentně vybere vyznavač obou nejpoužívanějších průměrů kol, tedy 29“ i 27,5“. Velikostní rozsah rámů 15“, 17“, 19“, 21“ a 23“ pokryje rozmezí výšky postavy od nějakých 150 cm až po dva metry. Současně nepřijdou zkrátka ani juniorští jezdci, pro něž Amulet nabízí třeba unikátní celokarbonový rámový set Youngster Elite, u nějž není problém postavit závodní 26“ dětský bike s hmotností kolem osmi kilogramů. Ale to již odbíháme od nejprodávanější střední třídy. Pakliže se vrátíme zpět k samostatným duralovým rámovým setům Amulet a Amulet Big Jose!, tak ty charakterizuje příznivá cenovka 4490 korun a vybírat můžeme z celé řady barevných variant. K nejtypičtějším patří výrazně zelený odstín modelu Big Jose!, případně podobně nepřehlédnutelná oranžová či naopak elegantní černá s názvem „Night Cat“. Rámové sety zahrnují sedlovou objímku, patku i hlavové složení, čímž je výrazně usnadněna následná stavba kola. Alternativou jsou i zadní patky na pevnou osu 12 mm + osu X12.